Oszczędzanie przy zakupie kasy fiskalnej… Czy warto?

Kasy fiskalne

Dlaczego  nie należy oszczędzać na kasie fiskalnej? To proste. Wyobraź sobie że kupujesz auto. Masz do wyboru skodę albo audi – nie wspominam o modelach, rocznikach itp. Różnica w cenie jest wymowna… nikt nawet nie pyta dlaczego jest taka różnica w cenie. Każdy zna te marki.

Kasy fiskalne

kasy fiskalne

kasy fiskalne

Tak, a jak jest z kasa fiskalna ? Otóż identycznie. Z tą różnicą, że na markach kas fiskalnych – większość ludzi się nie zna. W tym wypadku jest identycznie, płacimy za jakość, możliwości, bezawaryjną pracę, mnogość urządzeń które współpracują z droższą kasą.  Kasa markowa ma szybki serwis, współpracuje z oprogramowaniem zewnętrzych firm i przeważnie ma kopię elektroniczną, a to już poważne oszczędności dla firm które prowadzą sprzedaż intensywnie (powyżej 100 paragonów dziennie).

Dlatego koniecznie poradź się sprzedawcy kas fiskalnych, co do urządzenia jakie powinieneś kupić. Taka porada jest darmowa a można na niej zyskać zadowolenie z udanego zakupu. Pamiętaj że kasę (drukarkę) fiskalną kupujesz co najmniej na okres 5 lat – a praca na niewłaściwie dobranej kasie fiskalnej jest naprawdę męczące i denerwujące. My chcemy Ci tego zaoszczędzić.

I na koniec.  Pamiętaj że płacąc za kasę masz prawo do jej odliczenia. Odliczasz koszt zakupu, VAT i dodatkowo ulgę nawet 700zł. Mam nadzieję że ten argument przekona Cię do rozsądnego wyboru.

 

Kasy fiskalne

Czym różni się kasa fiskalna od drukarki fiskalnej (prezentowanej na zdjęciu). Podstawowa różnica polega na tym że drukarka fiskalna jest urządzeniem które do swojej pracy niezbędnie potrzebuje komputera (lub laptopa) oraz odpowiedniego oprogramowania handlowo – magazynowego. Dzięki takiemu zestawieniu, przedsiębiorca ma pełny obraz tego co sprzedał, ile towaru sprzedał itp. Może wykonywać wszelkie raporty i jedynym ograniczeniem są opcje dostępne w programie handlowym.

Kasa fiskalna natomiast nie ma aż tak dużych możliwości ( z wyjątkami) i przeważnie pozwala na prowadzenie prostej sprzedaży za pomocą klawiatury kasy. Oczywiście jest możliwość generowania raportów, lecz przez to że są one drukowane na wąskim pasku paragonu – są one mało czytelne i obrazowe. Niektóre kasy (droższe modele) pozwalają na pobieranie danych handlowych do programów.