Kasy fiskalne nowe limity w 2016 roku tylko 20 000 zł obrotu

 Kasy fiskalne w 2016 roku tylko 20 000 zł obrotu

Nowy rok 2016, szykuje naszym podatnikom nie lada niespodziankę. Minister Finansów podtrzymał swoją decyzję odnośnie obowiązku posiadania kasy fiskalnej przez wszystkie podmioty które miały obrót detaliczny w wysokości przekraczającej 20 000 zł. Jest to zmniejszenie (i tak niskiego) dotychczasowego limitu 40 000 zł. Z prostego rachunku (20.000 zł / 12 miesięcy) wynika że obrót miesięczny w wysokości 1666,70zł – zmusza nas do kupienia kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej. Limit ten został prawdopodobnie wprowadzony w związku z tym że niektóre grupy podatników np. prawnicy i lekarze – unikali zakupu takich urządzeń (obowiązek od 01/05/2011) w związku z tym że,  ponoć nie osiągali takich obrotów (40.000zł). O wiele trudniej będzie się można wytłumaczyć prze Urzędem Skarbowym  z samochodu, spłacanej rety kredytowej lub leasingowej, domu za miastem, czy też mieszkania mając obrót poniżej 1666,70zł miesięcznie.

Kasy fiskalne są już tak popularne, że można je spotkać właściwie w każdej profesji. Jeśli jakaś działalność nie miała do tej pory obowiązku ich stosowania – z pewnością w najbliższym okresie zostanie do tego skłoniona.

Jako ciekawostkę podam że takie grupy podatników jak: produkcja mioteł, repasacja pończoch, usługi pogrzebowe – są już dawno posiadaczami kasy fiskalnej – teraz nadeszła pora na Ciebie.kasy fiskalne posnet warszawa

Jeśli czujesz się zagubiony w tym temacie, pamiętaj nie jesteś sam. W każdej chwili możesz uzyskać bezpłatną poradę: kiedy musisz kupić drukarkę fiskalną, jaki model będzie najlepszy dla Ciebie, co zrobić aby uzyskać maksymalny zwrot z Urzędu Skarbowego i wszelkie inne nurtujące pytania z tej branży.

Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości i pomożemy przebrnąć przez gąszcz biurokratycznych przepisów, tak abyś tego nie odczuł.

W naszej ofercie posiadamy nie tylko kasy fiskalne i drukarki fiskalne. Mamy wszystko czego potrzebuje nowoczesna firma (niezależnie od profilu). Są to komputery, oprogramowanie handlowo-magazynowe, systemy sprzedaży POS, czytniki kodów kreskowych, szuflady kasjerskie, metkownice i wiele innych sprzętów przydatnych w Twojej firmie.